چگونه یک آنالایزر اکسیژن انتخاب کنیم؟

چگونه آنالایزر اکسیژن فرآیند مناسب را برای برنامه خود انتخاب کنیم؟ هنگام انتخاب یک آنالایزر گاز برای تجزیه و تحلیل اکسیژن، ممکن است مطمئن نباشید که کدام یک برای نیازها یا فرآیند شما بهترین است. انتخاب آنالایزر اکسیژن مناسب برای کاربرد خاص شما فراتر از مشخصاتی است که تصویر کامل را نشان نمی دهد. عملکرد اندازه‌گیری اکسیژن برای نمونه فرآیند شما یا آنچه برای عملیات بدون وقفه در تمام سال لازم است، تنها نمونه‌هایی از معیارهایی هستند که در برگه داده یافت نمی‌شوند. بنابراین، درک عملکرد و عملکرد ابزار از دیدگاه فرآیند کامل بسیار مهم است.

 

انواع آنالایزرهای اکسیژن و گازهای احتراق

آنالیز اکسیژن زیرکونیا - ZIRCONIA OXYGEN ANALYSIS
اکسید زیرکونیوم یک فناوری سنجش قابل اعتماد و اثبات شده در صنعت برای تجزیه و تحلیل سریع و دقیق اکسیژن در طیف گسترده ای از کاربردها، به ویژه فرآیندهای احتراق است. حسگرهای اکسید زیرکونیوم که قادر به اندازه‌گیری اکسیژن در سطوح درصد یا قطعات در میلیون هستند، می‌توانند در ابزارهای استخراجی و کاوشگر درجا استفاده شوند و راه‌حل‌هایی را برای طیف وسیعی از صنایع ارائه دهند.

 

آنالیز پارامغناطیس اکسیژن - PARAMAGNETIC OXYGEN ANALYSIS
آنالایزرهای اکسیژن پارامغناطیس غلظت اکسیژن را بر اساس این واقعیت که آهنربا اکسیژن گازی را جذب می کند اندازه گیری می کند. در حالی که آنالایزرهای اکسیژن زیرکونیا نمی توانند اکسیژن را در مخلوط گازهای قابل اشتعال اندازه گیری کنند، آنالایزر اکسیژن پارامغناطیس می تواند غلظت اکسیژن را در مخلوط گازهای قابل اشتعال اندازه گیری کند.

نیروگاه تنظیم کننده نسبت هوا و سوخت در واکنش احتراق

محدوده احتراق و کاربردهای اندازه گیری اکسیژن

بویلرهای بیوماس - BIOMASS BOILERS
بویلرهای زیست توده قدرت و بخار مورد نیاز برای بسیاری از فرآیندهای صنعتی را تامین می کنند. کنترل کارآمد مشعل کاهش هزینه سوخت و انتشار کمتر را تضمین می کند و به بهینه سازی واکنش احتراق بین اکسیژن (از هوا) و سوخت مورد استفاده بستگی دارد. نسبت ایده آل بین این دو، عملکرد ایمن و کارآمد را با حداقل انتشار گازهای گلخانه ای تضمین می کند.

 

کنترل احتراق -  COMBUSTION CONTROL

کلید راندمان احتراق یافتن نسبت بهینه بین هوا و سوخت در واکنش احتراق است. این حداقل مستلزم نظارت دقیق بر اکسیژن است و همچنین از اندازه‌گیری‌های اضافی سود می‌برد: مواد قابل احتراق (برای بهینه‌سازی فرآیند) و متان/هیدروکربن (برای ایمنی).

 

دیگ های صنعتی - INDUSTRIAL BOILERS
بویلرها برای تامین برق و بخار مورد نیاز برای بسیاری از فرآیندهای صنعتی مورد نیاز هستند. کنترل کارآمد مشعل کاهش هزینه سوخت و انتشار کمتر را تضمین می کند و به بهینه سازی واکنش احتراق بین اکسیژن (از هوا) و سوخت مورد استفاده بستگی دارد. نسبت ایده آل بین این دو، عملکرد ایمن و کارآمد را با حداقل انتشار تضمین می کند.

 

هیترهای آتش گرفته - FIRED HEATERS
مبدل‌های حرارتی مستقیم هستند که از احتراق ایمن، کارآمد و کنترل‌شده برای افزایش دمای خوراکی که از طریق کویل‌ها در سراسر بخاری جریان می‌یابد، استفاده می‌کنند. آنها برای کاهش مصرف سوخت، به حداقل رساندن انتشار گازهای گلخانه ای و تضمین ایمنی فرآیند به احتراق کارآمد متکی هستند. بسته به کاربرد، اینها کوره یا بخاری فرآیند نامیده می شوند و برای پردازش هیدروکربنی حیاتی هستند.

 

اکسید کننده های حرارتی - THERMAL OXIDIZERS
اکسید کننده های حرارتی به طور خاص برای کنترل آلودگی هوا طراحی شده اند و بسیاری از جریان های زباله را از کارخانه تولید دریافت می کنند. تنوع در ترکیب زباله ها مستلزم تنظیم مداوم نسبت هوا به سوخت مشعل است و نظارت سریع بر سطح اکسیژن کارایی حذف تخریب مناسب همه گازهای گلخانه ای را تضمین می کند.

 

کوره - KILNS

کنترل احتراق در یک کوره مهم است، اما به دلیل دماهای بالا، تنوع زیاد در منابع سوخت و سطوح بالای گرد و غبار و ذرات معلق می تواند چالش برانگیز باشد. کنترل کارآمد فرآیندهای احتراق در تولید سیمان و آهک می تواند به کاهش هزینه های سوخت در ایجاد مقادیر قابل توجه انرژی مورد نیاز و همچنین کاهش انتشار کمک کند.

 

نظارت مستمر انتشار گازهای گلخانه ای - CONTINUOUS EMISSIONS MONITORING
سیستم‌های CEM دائماً گازها را برای اندازه‌گیری آلاینده‌های آزاد شده تجزیه و تحلیل می‌کنند و انطباق را نشان می‌دهند. تجهیزات باید نتایج پایدار و دقیقی ارائه دهند که در معرض تداخل متقابل سایر آلاینده ها نباشد.

 

مانیتورینگ اکسیژن - OXYGEN MONITORING
در طول چرخه بازسازی، رسوبات کک توسط اکسیداسیون از کاتالیزور حذف می شوند. اندازه گیری میزان اکسیژن در این مرحله برای به حداقل رساندن آسیب حرارتی، به حداکثر رساندن طول عمر کاتالیزور و بهینه سازی راندمان فرآیند حیاتی است.

 

کیفیت محصول - PRODUCT QUALITY
با تنظیم دقیق و مطمئن نسبت هوا به سوخت در مرحله نهایی فرآیند الیاف شیشه، می توان استحکام کششی، چگالی، وزن و کیفیت عایق الیاف را کنترل کرد.

 

غلظت اکسیژن در خشک کن - OXYGEN CONCENTRATION IN DRYERS
محیط های بی اثر اغلب برای تولید دارویی برای کنترل بخارات حلال آلی آزاد شده در طول خشک کردن مورد نیاز است. نظارت بر سطح اکسیژن در خشک کن از خطر انفجار محافظت می کند.

 

نظارت بر اکسیژن فرآیند - PROCESS OXYGEN MONITORING

کک با کیفیت بالا به عدم وجود اکسیژن در کوره کک بستگی دارد. تغییر سطح اکسیژن نیاز به نظارت و شناسایی با سرعت واکنش سریع دارد.

 

مانیتورینگ ردیابی اکسیژن - TRACE OXYGEN MONITORING
اکسیژن هوا، یک ناخالصی کلیدی در بسیاری از گازهای برودتی است. برای اطمینان از کیفیت محصول، نظارت بر سطوح بسیار پایین اکسیژن در جریان گاز مهم است.

فایبرگلاس از شیشه ذوب شده ساخته می شود که با سرعت بالا چرخانده می شود تا الیاف ایجاد شود. اندازه گیری های خاصی برای اطمینان از کیفیت محصول مورد نیاز است.

 

نویسنده: محسن لطفی صومعه / منبع: asap.nl

آدرس

دفتر اداری: شهر قدس ، ابتدای 45 متری ساختمان رز آبی ، ورودی C، ط 3 واحد 1
دفتر کارخانه: شهر قدس ، بلوار امام زاده مجتمع صنعتی 47 واحد 2

تلفن:

دفتر اداری: 46846236-021 و 46846421-021
دفتر کارخانه: 46069694-021

ایمیل

info@aramakco.com
sales@aramakco.com